• Data: Abril 12, 2018

Després de l’avaluació dels més de 1200 projectes presentats, el jurat ha escollit als 35 projectes finalistes del Premi Repte Emprèn 2018!

Els equips seleccionats seran premiats amb l’oportunitat de participar en el Campus Repte Emprèn que tindrà lloc del 9 al 12 de maig a Tiana (Barcelona). Allà conviuràn amb la resta de participants i duran a terme diverses dinàmiques  acompanyats d’experts per tal de millorar els seus projectes.

Moltes gràcies a tots i totes les participants per la vostra dedicació i esforç. Heu fet molt bona feina i el jurat ho ha tingut difícil! 

Aquests són els 35 equips seleccionats segons la categoria a la qual pertanyen:

 

Seleccionats de la Categoria A (ESO, Formació professional Bàsica i Programes de formació i Inserció)

IMPROVING YOUR MOBILITY- IES As Barxas (Moaña, PONTEVEDRA)

SHOWER REDUCE- Liceo Cónsul (Madrid, MADRID)

FINGERLOCK- Colegio Sek-Ciudalcampo (Ciudalcampo, MADRID)

LUNAS- Colegio Logos (Las Rozas de Madrid, MADRID)

SMART INSTITUT- Institut Roseta Mauri (Reus, TARRAGONA)

BELTY- Colegio Juan XXIII-Chana (Granada, GRANADA)

PHOTOMUSIC- Colegio De Fomento El Prado (Madrid, MADRID)

OUR FUTURE- Col·legi Tecla Sala (L'Hospitalet de Llobregat, BARCELONA)

ECONSTRUCCION - Colegio La Milagrosa Ikastetxea (Llodio, ÁLAVA)

SAFE WATERS- Institut Escola Francesc Cambó i Batlle (Verges, GIRONA)

HEALTHY PETS- IES Diego De Siloé (Albacete, ALBACETE)

UN MUNDO POR DESCUBRIR- Colegio Nuestra Señora Del Rocío (Zamora, ZAMORA)

ASES- Institut  Escola Del Treball (Granollers, BARCELONA)

LA SEQUÍA ES COSA DE TODOS- Colegio Nazaret-Oporto (Madrid, MADRID)

TECH ON LOGIC- Colegio De Fomento Los Robles (Pruvia, ASTURIAS)

REMEMORA 3.0- IES As Barxas (Moaña, PONTEVEDRA)

E-FOOD- Colegio San Juan De La Cruz (León, LEÓN)

FORALARM- Centro De Educación Secundaria Martí Sorolla II (Valencia, VALENCIA)

FRILUX- Colegio Nuestra Señora Del Pilar (Valencia,VALENCIA)

ITSNOTJUSTSOUND- Colegio La Salle (Bilbao, VIZCAYA)

 

Seleccionats de la Categoria B (1r de Batxillerat i Cicles Formatius de Grau Mitjà)

BOOK STATION- IES Ortega Y Rubio (Mula, MURCIA)

REMINDER BRACELET- IES Murgi (El Ejido, ALMERÍA)

ILUMINADORES- IES Campanillas (Málaga, MÁLAGA)

TUS LIBROS- IES Campanillas (Málaga, MÁLAGA)

POSEIDÓN- Institut Gorgs (Cerdanyola del Vallès, BARCELONA)

INSULINE WATCH- IES La Atalaya (Conil de la Frontera, CÁDIZ)

ESTALVIEM ENERGIA- IES Sineu (Sineu, BALEARES)

WIRELESS POWER TNT- Institut Pere Alsius i Torrent (Banyoles, GIRONA)

MAIC- Salesians Sant Àngel (Barcelona, BARCELONA)

 

Seleccionats de la Categoria C (2n de Batxillerat)

3R THE CHANGE- IES L’Hom (Picassent, VALENCIA)

BIOBEXA- IES L’Hom (Picassent, VALENCIA)

HUMEDALES- Centro De Enseñanza Samaniego (Alcantarilla, MURCIA)

HOME.PI- Colegio Corazonistas-La Mina (Zaragoza, ZARAGOZA)

HELP U APP- IES Ortega y Rubio (Mula, MURCIA)

MÉTODO STURVAL- IES Alba Plata (Fuente de Cantos, BADAJOZ)

 

En el cas que algun dels equips seleccionats renunciés al premi, un equip suplent de la mateixa categoria passaria a ser un dels equips participants al Campus. Els equips escollits com a suplents segons la categoria a la qual pertanyen són els següents:

 

Suplents de la Categoria A

SOUNDTHOR- IES Antonio Domínguez Ortiz (Madrid, MADRID)

IWATERCLEANER- Colegio Sagrado Corazón- Salesianos (Las Palmas de Gran Canaria, LAS PALMAS)

TECHNO-COSTUME- Colegio La Milagrosa Ikastetxea (Llodio, ÁLAVA)

Y.S.M.A.- Colegio Villa de Autol (Autol, LA RIOJA)

 

Suplents de la Categoria B

MUTE- Prat-Centre d’estudis (Barcelona, BARCELONA)

FLAT WIRE- IES Dolmen de Soto (Trigueros, HUELVA)

TICO- Col·legi Claret (Barcelona, BARCELONA)

 

Suplents de la Categoria C

ALERTGIC- IES Ramiro de Maeztu (Madrid, MADRID)

REGISTER FRIDGE- IES Ramiro de Maeztu (Madrid, MADRID)

ECO-AIRPORT- Colegio San Alberto Magno (Monforte del Cid, ALICANTE)

FUERASURA TOC- Colegio Compañía de María (San Fernando, CÁDIZ)

 

Enohorabona als finalistes! Ens veiem al Campus.