• Data: Abril 14, 2019

Després de l’èxit de participació d’aquest any, el jurat ha tingut el repte d’avaluar més de 1200 projectes i seleccionar els 35 finalistes del Premi Repte Emprèn 2019.

Els equips guanyadors participaran al Campus Repte Emprèn: 4 dies (del 8 a l’11 de maig a Barcelona) de convivència i aprenentatge per millorar els seus projectes i la competència emprenedora.

Moltes gràcies a tots i totes les que heu participat al Premi per la vostra dedicació i esforç. Heu fet molt bona feina i el jurat ho ha tingut difícil!

Aquests són els 35 equips seleccionats segons la categoria a la qual pertanyen:

 

Seleccionats de la Categoria A (ESO, Formació professional Bàsica i Programes de formació i Inserció)

entrEdades, COLEGIO JESÚS NAZARENO, Andalusia.

CRAdvisor(ContaineRecycling Advisor), COLEGIO NUESTRA SEÑORA DE LAS MERCEDES, Andalusia.

RELIABLE GLASS, IES LAS SALINAS, Illes Canàries.

SmartPrevention, COLEGIO SAN JUAN DE LA CRUZ, Castella i Lleó.

SIRBO+, SEMINARIO MENOR SAN ATILANO, Castella i Lleó.

BODY HEAT POWER, ESCOLA PIA D’OLOT, Catalunya.

Plastic Air City, INSTITUT ESCOLA DEL TREBALL, Catalunya.

Clean Point, INSTITUT JOAQUIMA PLA I FARRERAS, Catalunya.

OrangePlate, INSTITUT PERE CALDERS, Catalunya.

How to sell local products abroad, INSTITUT ESCOLA MARE DE DÉU DEL PORTAL, Catalunya.

Original Organic, IES L’HOM, Comunitat Valenciana.

Green Waves, INSTITUT TERRASSA, Catalunya.

BinCare, Colégio de Nossa Senhora da Graça, Portugal.

MOVOX, COLEGIO VIZCAYA, País Basc.

Solution For Agressions (SFA), IES ALAGÓN, Extremadura.

THE KUBE, COLEGIO SAGRADA FAMILIA, Comunitat de Madrid.

BIOHIGIENE, COLEGIO LA MILAGROSA IKASTETXEA, País Basc.

ni una gota de co2+, COLEGIO SANTO TOMÁS DE AQUINO-LA MILAGROSA, Castella la Manxa.

iAlertApp, IES AS BARXAS, Galícia.

 

Seleccionats de la Categoria B (1r de Batxillerat i Cicles Formatius de Grau Mitjà)

RUBBISH CARD, IES FRANCISCO DE LOS RÍOS, Andalusia.

EGALITÉ, IES LA ATALAYA, Andalusia.

GUANTES LUSS, IES RAMÓN Y CAJAL, Aragó.

NERÓ, IES GALILEO GALILEI, Principat d’Astúries.

UBI SUM?, IES ANTONIO NAVARRO SANTAFÉ, Comunitat Valenciana.

TecnoTrash, Escola Básica e Secundária Ferreira de Castro, Portugal.

NEPTUNO SPEAKER, Escola Secundária de Estarreja, Portugal.

APP SORO, COLEXIO MENDIÑO, Galícia.

Vesvelú, NEBRIJA - FORMACIÓN PROFESIONAL, Galícia.

BlindBuy, COLEGIO "NAZARET-OPORTO", Comunitat de Madrid.

 

Seleccionats de la Categoria C (2n de Batxillerat)

DYNAMIC CHARGER, IES SALVADOR VICTORIA, Aragó.

BOOK FOR GREEN, IES BENDINAT, Illes Balears.

MERCACOLIN, IES VALENTÍN TURIENZO, Cantàbria.

BIKMET, IES PROFESSOR BROCH I LLOP, Comunitat Valenciana.

DISCOUNECT, COLEGIO DE FOMENTO EL PRADO, Comunitat de Madrid.

EMBARKATE EN TU VIDA, IES SANJE, Regió de Múrcia.

 

En el cas que algun dels equips seleccionats renunciés al premi, un equip suplent de la mateixa categoria passaria a ser un dels equips participants al Campus. Els equips escollits com a suplents segons la categoria a la qual pertanyen són els següents:

 

Suplents de la Categoria A

SEAT APP, INSTITUT ESCOLA DEL TREBALL, Catalunya.

Businesschat, COLEGIO LA MILAGROSA IKASTETXEA, País Basc.

 

Suplents de la Categoria B

Smart Hanger, INSTITUT LA SERRETA, Catalunya.

J-Watch, COLEGIO APÓSTOL SANTIAGO, Comunitat de Madrid.

 

Suplents de la Categoria C

VITROSPEAK, IES SAN FRANCISCO DE LOS RÍOS, Andalusia.

JOBY, IES RAMIRO DE MAEZTU, Comunitat de Madrid.

 

Gràcies a tots i totes per participar i enhorabona als projectes finalistes! Ens veiem al Campus.